Menestyvä Metsäkulma -kesälehti jää tauolle

Pirttikosken Koulun Kummit ry. toimitti Menenestyvä Metsäkulma -nimistä kesälehteä joka ilmestyi kerran vuodessa ennen Juhannusta. Lehti jaettiin talkoo voimin Pirttikosken ympäristön postilaatikoihin ja Pirttikosken Kesäteatterissa lehteä jaettiin katsojille. Lehdessä oli juttuja paikallisista tapahtumista ja ilmiöistä. Pirttikosken Koulun Kummit Ry:n terveiset ja tapahtumat. Kesäteatteri esityksen esitysajat. Kerhokuulumiset vuoden varrelta.

Kommentit, ruusut ja risut sekä mahdolliset juttuvinkit voit lähettää sähköpostitse osoitteeseen menestyvametsakulma@gmail.com

Yhteystiedot

Pirttikosken Koulun Kummit Ry.

Päivi Latvala (siht.)
Rimmiläntie 2152
14500 iittala
Puh. 0451209437
teatteri.info@gmail.com

KYLÄTALON VARAUKSET (entinen Pirttikosken koulu)

Juhlat, kokoukset, tapahtumat, kerhot
Aukioloaika: tiedustelut puhelimitse
Sihteeri: Päivi Latvala. Puh: 045 120 9437

 

Kylätoimisto

Käytettävissäsi on tietokone, netti, viivakoodilukija ja värilasertulostin/kopiokone.
Avaimen voit pyytää sihteeri Päivi Latvalalta

Rimmiläntie 2148 
14500 IITTALA